Výzva

Autor: Pavel Dúbravčík | 12.1.2016 o 10:00 | (upravené 12.1.2016 o 10:30) Karma článku: 6,00 | Prečítané:  511x

My starodôchodcovia veľmi negatívne pociťujeme a znášame krivdu, ktorú nám spôsobil štát, resp. jeho vedenie uplatnením zákona č. 461/203 Zb.z. enormným zvýšením dôchodkov novým dôchodcom počínajúc rokov 2004.

S uvedeným problémom už roky sa obraciam na najvyššie orgány a upozorňujem ich na tento stav a žiadosťou, aby uvedenú diskrimináciu vyriešili a odstránili. Vo svojom úsilí som vždy narazil na všeobecný nezáujem. Pri tom som sa dozvedel, že podobné sťažnosti podávajú aj viacerí starodôchodcovia, zrejme s rovnakým výsledkom. Najsmutnejšou skutočnosťou je, že ani najmenej nepomohla vlastná organizácia Jednota dôchodcov Slovenska a ani jedna politická strana s výnimkou strany Most- Híd, ktorá podala sťažnosť na Ústavný súd SR.

O stave našej spoločnosti svedčí aj to, že pre niektoré skupiny obyvateľov boli ustanovení noví ombudsmani, ba dokonca aj pre zvieratá. Potom sa natíska otázka, na aký spoločenský stupeň sú zaradení dôchodcovia, resp. starodôchodcovia? Ihneď po zvieratách? To za úctu starším(viď mesiac starších) za ich celoživotnú činnosť. Ombudsman by bol rozhodne už dávno pomohol. Možno sa ešte spamätajú aj niektoré politické strany a pomôžu starodôchodcom tak, aby získali ich volebné hlasy.

Uvedomujem si, že v uvedenej spoločenskej situácii „sám vojak v poli“ je málo a preto je dôležité, aby sme spojili svoje sily.

Preto vyzývam Vás autorov a spolupracovníkov sťažností, aby ste, pokiaľ máte záujem a ešte „ nehádžete flintu do žita“, oznámili svoj kontakt za účelom stretnutia a spolupráce( aj p. Vincent – SME z 9.12.2015) na starodochodcovia@gmail.com

To, že inkriminový zákon je špatný, svedčí aj to, že sa musí upravovať a to tak, že viacej zohľadní rast miezd. Všeobecné zvýšenie dôchodkov, pre rok 2016 o 1 až 2 € vzbudzuje úsmev cez slzy, najmä starodôchodcom, keď noví dôchodcovia majú zvýšené dôchodky už od začiatku roku 2004 o desiatky eur.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?