Problémové deti

Autor: Pavel Dúbravčík | 4.7.2014 o 13:17 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  1058x

Podľa článku v denníku Sme zo dňa 6.6.2014 polovica problémových detí je z osád. Deti tu žijú v zlých bytových a hygienických podmienkach a vo viacpočetných rodinách. Za týchto podmienok sa určite nedá zabezpečiť kvalitná výchova. Čo z týchto detí v krátkej budúcnosti bude? Čo budú robiť, kde budú pracovať a bývať? Má štát vôbec nejakú koncepciu, ako ich, až dospejú, zamestná? Ak im štát postaví nejaký Luník, zdevastujú si ho?

Určitým riešením by bolo obmedziť natalitu osadníkov. (Kto si to dovolil vôbec takúto myšlienku vyjadriť???). Nie, nemyslím na krutú čínsku metódu. Pre Čínu, aj keď ich kritizujeme. bolo nevyhnutné obmedziť prudko rastúcu populáciu, pretože bol problém ju uživiť, už „ušetrili“ cca 200 mil. hladných krkov.

Riešenie vidím v odstránení diskriminácie osadníkov, ktorí nemajú ani na skromnú stravu, prideľovaním antikoncepcie zdarma zdravotnými asistentkami. Aj v týchto ťažkých podmienkach je ľahšie vychovávať menej detí. ďalej umožniť dobrovoľnú sterilizáciu matiek s 2-3 deťmi s prémiou napr. 20 000 €.

Takáto myšlienka iste narazí na kritiku svätuškárov. Pri tom celá naša spoločnosť, aj v EU sú svätuškári, antikoncepciu používa. Považujem takéto riešenie za férové.

Od realizácie uvedeného riešenia možno očakávať lepšiu výchovu jedincov, ale aj po finančnej stránke úspory, veď keď máme jedinca od narodenia až do smrti živiť, stavať nové a nové kontajnerové školy, väznice, zvyšovať počty policajtov a ťažkoodencov, niečo to stojí.

Nikomu uvedeným riešením neuškodíme a nezanecháme našim potomkom problémy, ktorým môžeme predísť už dnes. Očakávam, že naši predstavitelia sa pritom nebudú riadiť heslom: „My to ešte 1 – 2 volebné obdobia vydržíme, po nás potopa!“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?