Odsúdení na diskrimináciu až do smrti? 5. časť

Autor: Pavel Dúbravčík | 9.6.2014 o 10:00 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  795x

Po voľbách do europarlamentu  s najnižšou účasťou občanov SR sa rozprúdila v médiách diskusia o tom, čo spôsobilo tento nezáujem. Do tejto diskusie chcem prispieť aj ja s mojím názorom.

                Aby som Vás uviedol do reality, opakujem ako „ohľaduplne a zodpovedne“ sa táto spoločnosť stará  o svojich starých občanov. Vychádzam z údajom ministerstva práce. Vyžiadal som si ich za roky 1990, 2000, 2004 a 2009 a uvádzam ich pre lepší prehľad v eurách. Jedná sa o priemerný dôchodok. Stručne znova popíšem situáciu v 1. dôchodkovom pilieri. Priemerný dôchodok z roku 1990 sa v roku 2004 vo výške 210,44€ voči novému dôchodku z tohto roku vo výške 347,73€ prepadol o 137,33€. Voči roku 2009 sa prepadol o 117,73€, t.j. 47,30%. U dôchodcov z roku 2000 sa tento prepadol voči novým dôchodkom v roku 2004 o 111,70€  a v roku 2009 o 80,20€.

                Vážení spolutrpiaci tejto diskriminácie vidíte, čo táto spoločnosť s nami vystrája. Ako dobre by Vám padlo, najmä pri nižších dôchodkoch, keby ste dnes aj Vy mali dôchodok vyšší cca o 100€! Prečo jedným áno a druhým nie? Dodnes nikto zo zodpovedných v tomto štáte to okolo 900 tisíc občanom nevysvetlil. Dnes už od roku 2004 vymrelo cca 2/3 starodôchodcov s veľkým pocitom krivdy. Ostáva nažive ešte asi 1/3, t.j. cca 300 tisíc starodôchodcov. Bude štát, resp. justícia ešte ďalších 5 rokov čakať, kým všetci „vykapú“? Tým sa splní predpoveď pani exministerky Wolekovej, že problém zanikne s jeho nositeľmi a tým sa všetko okrem krivdy vyrieši, pričom nikto nebude potrestaný.

                Obrátil som sa na niektoré strany a inštitúcie a dvakrát aj na Európsku komisiu. Odpovedali mi, že nemajú možnosť zasahovať do našich zákonov. Dobre, ale nepovedali, že moja sťažnosť bola neopodstatnená. Myslím si, že na diskrimináciu mali okamžite upozorniť našu vládu, ako to robia v iných prípadoch.

                Týmto uvádzam jeden dôvod, prečo bol rekordne nízky záujem o eurovoľby. Samozrejme máme pred očami aj zakrivené uhorky. Občania necítia a nevidia pomoc Európskej únie. Rozhodoval zrejme aj nízky počet našich miest v parlamente, ešte aj tí sú orientovaní na „päť svetových strán“.

                Z uvedených dôvodov som sa aj ja chcel voľby do europarlamentu bojkotovať.

                Hovorí sa, že človek mieni, ale niečo sa zmení. Nakoniec po desiatich rokoch môjho snaženia došlo k zmene, keď kandidát na europoslanca  pán J. Nagy z Mostu-Híd zorganizoval a zabezpečil potrebný počet poslancov na poslanie sťažnosti na Ústavný súd. Ďakujem jemu aj strane Most-Híd, ktorá ako jediná v SR má sociálne demokratické cítenie.

                Na základe uvedeného som rozhodol ísť voliť. Dal som hlas a krúžok uvedenému kandidátovi a tak som aj ja prispel k jeho zvoleniu.

                Verím, že môj kandidát bude aj v europarlamente dohliadať na urýchlené riešenie pre cca ¼ dospelej populácie otrasnej a bezohľadnej diskriminácie starodôchodcov štátom, aby sa naozaj nečakalo ešte 5 rokov, až kauza vymrie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?