Odsúdení na diskrimináciu až do smrti? (1. časť)

Autor: Pavel Dúbravčík | 18.6.2012 o 9:58 | Karma článku: 8,54 | Prečítané:  1019x

Chcem poukázať na nespravodlivú dôchodkovú politiku toho štátu voči svojim občanom. Ako sa každý dôchodca s priemerným dôchodkom dostane časom hlboko do podpriemeru.

Číslami chcem poukázať na nespravodlivú dôchodkovú politiku toho štátu voči svojim občanom.

V roku 2004 vstúpil do platnosti zákon č. 461/2003 Z.z., ktorý spôsobil, že priemerný mesačný dôchodok z roku 1990 dosiahol výšku dôchodku v roku 2009 287,40€, čo znamená rozdiel – prepad 117,60 € voči priemernému dôchodku dôchodcu z roku 2009 vo výške 405,00€. Spočítajte si, o aké percento sa jedná voči Vášmu dôchodku. Voči dôchodku 405,00€ sa prepadol aj priemerný dôchodok dôchodcu z roku 2000 o 80,20€ a dôchodcu z roku 2004 o 57,27€.

Údaje sú vypočítané podľa informácie poskytnutej ministerstvom práce.

Z uvedeného vyplýva, že nový zákon spôsobil prepad dôchodkov dnes po ôsmych rokoch asi pol miliónu starodôchodcov a rovnako postupne spôsobuje prepad dôchodkov aj novým dôchodcom po roku 2003, teda aj ďalšiemu asi pol miliónu dôchodcov. Takto sa aj oni stávajú postupne nespravodlivo diskriminovaní , pri tom noví dôchodcovia ich budú výškou dôchodku stále predbiehať.

Napriek upozorneniam mediálne známych osobností, ako aj členov sociálnej komisie v časopise Tretí vek na diskriminačnú dôchodcovskú politiku, žiaden politik, vláda, parlament, politická strana nezareagovali a problém tak statočne dlho ignorujú. Pred voľbami sľubovali, po nich dostali „Alzheimera“.

Jediným riešením, ktoré by našich pánov donútilo diskrimináciu riešiť, je eventuálne kladné rozhodnutie Ústavného súdu SR. Podanie na ÚS si vyžaduje finančné prostriedky, ktoré doteraz za 8 rokov JDS nevedela nájsť. Možné riešenie je: vybrať potrebné financie od dôchodcov 10 - 20 centov, nájsť sponzora – filantropa, zabezpečiť 30 podpisov poslancov(nebola ochota), nájsť „chudobných“ dôchodcov, , ak tento má príjem pre jednu osobu menší ako 265,76 €, je možné poskytnúť mu advokáta bezplatne Najreálnejšou sa javí táto posledná forma podania. Potrebné informácie vám poskytne Centrum právnej pomoci, ktoré má na Slovensku 12 kancelárii a 6 konzultačných stredísk, ich sídla nájdete na internete.

Výzva

Preto vyzývam všetkých predsedov a výbory krajských, okresných a miestnych organizácii JDS, aby zabezpečili z každého okresu aspoň 1 -2 vhodných dôchodcov, aby ste im pomohli podať sťažnosť na ÚS. Verím, že takto naplníte dôveru, ktorú Vám všetci voliči dali.

Ďalej vyzývam všetkých dôchodcov a členov JDS, aby od svojich zástupcov požadovali bez zdržovania v tejto veci konať.

Verím, že spolu naše najvyššie orgány „dokopeme“ konečne do riešenia a tak dosiahneme realizáciu spravodlivosti v tomto štáte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?